0 %

  • HABERLER & ANALİZ

  • ANALİZLERKüresel Forklift Piyasasında 2030 Yılına Kadar %2.8 YBBO Öngörülüyor
May 11, 2021 - Sal günü

Ceylan Group olarak pandemi döneminde %50 istihdam arttırmanın yanı sıra Ceylift, Covid döneminde de hızla üretmeye devam etmektedir. Türkiye’nin ilk yerli elektrikli ve dizel forkliftleriyle ulusal ve global pazarlarda büyüme göstermekte.


Biraz piyasaları analiz etmek gerekirse PS Market Research verilerine göre, E-ticaret sektörünün küresel perakende satış toplamındaki payı, 2017 yılına kıyasla hatırı sayılır şekilde artarak, 2018 yılında %14’ e yükselmiştir. Ayrıca, 2021 yılına kadar dünya çapında gerçekleştirilen perakende satış toplamının neredeyse %17’ sinin çevrimiçi alışveriş kanalları vasıtasıyla gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Bu durum, söz konusu platformların müşterilere aradıkları fiyat esnekliği ve hızlı teslimat hizmetlerini sunmasından kaynaklanmaktadır.


Bu faktörün, 2019 yılında 33,878.7 Milyon Dolar gelir elde eden küresel forklift piyasası için itici güç oluşturması ve bu tutarın 2020 - 2030 yılları arasında %2.8 YBBO ile 2030 yılına kadar 42,519.4 Milyon Dolara yükselmesi beklenmektedir. E -Ticaret ve lojistik firmalarının artan çevrimiçi alışveriş siparişlerini karşılamak amacıyla bu tür araçlar kullanarak operasyonel verimliliklerini artırmaya odaklanması bu duruma yol açmaktadır. Ayrıca, depolardaki raf yüksekliğinin artması ve reyon genişliğinin azalması ile birlikte, özellikle bu tür kısıtlamalara göre tasarlanmış yeni forkliftler sayesinde satışların arttığı görülmektedir.


Diğer birçok sektördeki şirketler gibi forklift üreticileri de COVID-19 hadisesinin olumsuz etkilerine maruz kalmaktadır. Üretim faaliyetlerinin durması nedeniyle, forklift ve forklift bileşenleri tedarik eden şirketlerin stratejilerini değiştirmeleri ve daha verimli bir tedarik zinciri modeli oluşturmaları gerekebilecektir. Birçok ülkede uygulanan mevcut kapanmaların oluşturduğu dalgalanma etkilerinin, en az 2021' in sonuna kadar devam etmesi beklenmektedir.
Kaynaklar;

https://www.prnewswire.com/news-releases/2-8-cagr-forecasted-in-global-forklift-market-by-2030-ps-intelligence-301256596.html

https://www.psmarketresearch.com


#forklift #küreselekonomi #eticaret