0 %

  • KURUMSAL

  • DUYURULARKüresel Forklift Akü Pazarı 2026 Yılına Kadar 7.191,9 Milyon Dolara Ulaşacak
Şub 3, Çar günü
Research Dive Forklift sektörüne dair yeni araştırma raporu yayınladı.

-Scroll for English-

Küresel Forklift Akü Pazarı 2026 Yılına Kadar 7.191,9 Milyon Dolara Ulaşacak

Research Dive tarafından yayınlanan yeni araştırma raporuna göre, küresel forklift aküsü pazarının 2026 yılına kadar 7.191.9 milyon dolar üreteceği tahmin ediliyor. Bu durumda pazar 2019'dan 2026'ya kadar yüzde 6,6'lık bir YBBO (Yıllık Bileşik Büyüme Oranı) gösterecek.


Özellikle pandemi ile birlikte dünya genelinde büyük artış gösteren forklift talebi ve bulut tabanlı forklift akü inovasyonu pazarın büyümesini hızlandıracak en önemli faktörler olarak belirtilmiş.


Lityum iyon (Li-ion) segmentinde ise çok hızlı bir büyüme ile 2026 sonunda 1.348.5 milyon dolarlık bir gelir elde etmesi bekleniyor. Kullanım ömrü, düşük bakım maliyeti ve yüksek verimlilik gibi özellikler sayesinde elektrikli ve akıllı cihazların üretimi segmentinde ise pazardaki en büyük paya sahip olacağı tahmin ediliyor.


En hızlı hareket eden segment ise Depo; 2026 sonunda 1.711.7 milyon $ gelir elde etmesi ve% 7.0 CAGR ile büyümesi beklenmekte. Bunun nedeni ise yeni nesil forkliftlerin lojistik verimliliği artırması. Günbegün büyüyen perakende sektörü küresel çapta artan depolama faaliyetlerinin etkisiyle müthiş bir hızla büyüyeceği tahmin ediliyor.


Avrupada artan inşaat projelerinin etkisiyle forklift batarya pazarının yatırımcılara kazançlı fırsatlar yaratacak şekilde büyümesi ve 1.970.6 milyon $ üretmesi öngörülüyor. Son olarak bölgedeki entegre envanter ve üretim tesislerinin varlığının, 2026 yılına kadar bölgesel pazar büyümesini artıracağı tahmin ediliyor.


Ceylan grup, 2020 yılında yeni yatırımları ile Türkiye'nin ilk yerli elektrikli forkliftinin üretimine odaklandı. Elektrikli forkliftlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için ceylift.com gezintiye çıkabilirsiniz.

-

Global Forklift Battery Market To Reach $ 7,191. 9 Million By 2026


The global forklift battery market is estimated to generate $ 7,191.9 million by 2026, according to a new research report published by Research Dive. In this case, the market will exhibit a CAGR (Compound Annual Growth Rate ) of 6.6 percent from 2019 to 2026.


Huge growth in demand especially with the pandemic and cloud-based battery innovation are the major factors expected to boost the growth of global forklift battery market during the forecast period.


The lithium ion (Li-ion) segment is expected to generate revenue of $ 1.348.5 million by the end of 2026, with very rapid growth. This is due to integrated features of Li-ion forklift batteries, such as maximum lifespan, low maintenance cost, and high productivity.


The fastest-moving segment is Warehouse; it is expected to generate revenue of $ 1,711.7 million by the end of 2026 and growing at a CAGR of 7.0%. This is due demand for newly invented forklifts increasing logistics efficiency. The retail sector, which is growing day by day, is expected to grow at a tremendous rate due to the growing storage activities on a global scale.


Due to increased construction projects in Europe, the forklift battery market is projected to grow to create lucrative opportunities for investors and generate $ 1,970.6 million. Finally, the presence of integrated inventory and production facilities in the region is projected to increase regional market growth by 2026.


Ceylan Group, with new investments in 2020 and fully focused on production of  Turkey's first electric forklifts. For more information visit our site ceylift.com


Diğer duyurular